-

Jakie motyw przewodni dekoracji na kwietniowe wesele ? – Drzewka wiśniowe

Już początek jesieni, a ja w końcu mogę pochwalić się dekoracjami z kwietniowego wesela.
Wspaniała uroczystość odbyła się w pałacu Jastrzębie, niedaleko Drzycimia woj. kujawsko- pomorskie. Było to szczególnie ważne dla mnie wydarzenie, bo ślub brała moja siostra.

Pomysł na wystąpienie motywu drzewek wiśniowych Panna Młoda miała w głowie, od kiedy tylko zaczęła wyobrażać sobie swoją uroczystość. Niestety kwitnące drzewa nie są łatwo dostępne i nie tylko trzeba wybrać datę ślubu na tę wiosenną, ale również mieć szczęście i trafić na sprzyjającą pogodę.

Cały plan dekoracji był dużym wyzwaniem i wisiał pod ogromnym znakiem zapytania. O ile pogoda na początku miesiąca nie sprzyjała i zakwitnięcie wiśni wydawało się możliwe jedynie w przyspieszonym procesie w domu. To na nieszczęście pod koniec kwietnia w czasie kiedy miał odbyć się ślub, wiśniowe drzewka powoli opadały z kwiatków, a ten proces był nie do zatrzymania. Plan na dekoracje ogromnie się zmienił.

Na stołach zamiast kwitnących gałęzi pojawiła się elegancka hortensja w towarzystwie jaskrów i różyczek. Prosto, ale elegancko i romantycznie.

Gałęzie wiśni były, ale jako drugoplanowe dekoracje parapetów i kominków. Trochę skromnie – bo nie kwiaty nie były już zbyt obfite.

Aby jednak motyw został zachowany, z ciężkim sercem zdecydowaliśmy się na ustawienie sztucznych drzewek wiśniowych przy wejściu do sali jadalnianej i jej narożnikach.
Mimo mojej wielkiej niechęci do sztucznych kwiatów uważam, że dekoracja ta dała radę, a w ogóle tej Sali sztuczność nie rzucała się w oczy.Drzewka przyjęłam, polubiłam i polecam jako element do dekoracji sal na wesele czy I Komunie w miesiącach wiosennych.

Kolorystyka w bieli i różu była delikatna, a elegancki charakter dekoracjom dodały również złote świeczniki i podtalerze. Zdecydowaliśmy się również na podmianę krzeseł i szampańskie chiavari dopełniły swoją klasyką całą dekoracje tej pałacowej sali.