-

Ile kosztują dekoracje na ślub i co wpływa na ich wysokość ? To zależy przede wszystkim od tego, ile Para Młoda chce na ten cel przeznaczyć. Przy wyborze dekoracji na ślub, jak i inną uroczystość, nie ma postawionej górnej granicy. Jeśli czujecie się na siłach i wiecie, że potraficie zorganizować się nawet w stresującej sytuacji, możecie postarać się przygotować dekoracje samemu. Nie czujecie się na siłach ?- warto skorzystać z dostępnych w okolicy usług dekoratorskich.

W tym artykule postaram się wyjaśnić, dlaczego dekoracje z rąk profesjonalisty są najlepszym rozwiązaniem i co wpływa na Koszt usług pracowni dekoratorskiej.

 

Ile kosztują dekoracje na ślub- co wpływa na wysokość ceny dekoracji weselnych?

 

Przychodzi moment, kiedy na liście ślubnej dochodzimy do punktu dekoracji weselnych. Na tym etapie wiemy już, czy sami poradzimy sobie z tym tematem, czy zdecydujemy się na pomoc pracowni dekoratorskiej. Bardzo często decyzje zależna jest od budżetu, jakim dysponujemy. Jednak dużo pracowni dekoratorskich posiada elastyczną ofertę i na pewno zaproponują ciekawe dekoracje już przy niewielkim budżecie Pary Młodej. Jak więc to jest z tymi dekoracjami? I co wpływa na wysokość cen dekoracji?

 

Ceny wystroju sali, kościoła czy samochodu głównie będą zależeć od kwiatów, jakie wybierzemy. Jeśli zdecydujemy się na kwiaty sezonowe, kwitnące w danym miesiącu, możemy liczyć na to, że będą one tańsze. Gdy marzeniem panny Młodej są jednak hortensje w lutym, to musi się liczyć z wyższą ceną, ponieważ ten rodzaj kwiatów będzie ściągany z zagranicy i hurtownie lub giełdy narzucają za taką usługę wyższe ceny.

Chcąc zaoszczędzić, warto posłuchać podpowiedzi dekoratora, bo na bieżąco śledzi on ceny kwiatów w danym okresie i na pewno zaproponuje rozsądne rozwiązanie. Obecnie większość sali i restauracji, które organizują imprezy okolicznościowe, jest estetycznie urządzona i często już efektowne kompozycje na stoły wystarczą do podkreślenia uroczystego klimatu.

Klaudia Krzyżaniak pracownia dekoratorska ile kosztują dekoracje na ślub Ile kosztują dekoracje na ślub i co wpływa na wysokość ceny dekoracji weselnych 7 1024x683

Kolejnym aspektem, który ma wpływ na koszt dekoracji to ich ilość.

Liczba kompozycji zależy natomiast od liczby gości, bo to ich ilość generuje długość stołów.

Przeważnie ustawia się jedną kompozycję na 10 osób (stoły podłużne). Jeśli chcemy zaoszczędzić, możemy to delikatnie zmodyfikować i zastosować kombinację kompozycji w naczyniach wyższych i niższych. W przypadku stołów okrągłych-stosujemy jedną dekorację na stół gości weselnych.  Doliczyć również trzeba kompozycję przed Parę Młodą, która zazwyczaj jest nieco bardziej okazała niż kompozycje na stoły.  

Ciekawym, dużo tańszym rozwiązaniem jest ustawienie małych wazoników z pojedynczymi kwiatami i zielenią. Taka dekoracja weselna dobrze sprawdzi się przy skromnej, minimalistycznej lub rustykalnej uroczystości.

 

Klaudia Krzyżaniak ile kosztują dekoracje weselne ile kosztują dekoracje na ślub Ile kosztują dekoracje na ślub i co wpływa na wysokość ceny dekoracji weselnych 2 1024x683

 

Jednak dlaczego na przekór często jest tak, że im większa ilość kompozycji, tym lepsza cena?

 

Taka sytuacja zdarza się często przy kompozycjach wielogatunkowych. Dzieje się tak, gdyż do przygotowania kompozycji kwiaty kupowane są w paczkach (ok. 20 -25 szt.).

Jeśli podoba się nam np. dekoracja, w której jest jedynie akcent kolorystyczny, np. róża w kolorze bordo i do jednej kompozycji użyjemy tylko jednej sztuki takiego kwiatka to, nieopłacalne jest wykonanie tylko 5 stroików. Dlatego tak ważny jest czas poświęcony na przygotowanie oferty przez dekoratora i poświęcenie go na konsultacje, żeby ustalić sensowne dekoracje i dopasować takie, które zaspokoją oczekiwania klienta.

Klaudia Krzyżaniak Chojnice ile kosztują dekoracje na ślub Ile kosztują dekoracje na ślub i co wpływa na wysokość ceny dekoracji weselnych 5 1024x683

Pod uwagę należy również wziąć to, że do ceny dekoracji weselnych oprócz kwiatów potrzebne są również dodatkowe elementy takie jak: gąbki, taśmy, druty, wstążki, kamyki, kryształki, piórka, perełki itp. Im więcej dodatkowych ozdób przy dekoracji kwiatowej, tym wyższa będzie jej cena.

 

Kompozycje z kwiatów to jednak nie jedyny element, na który decydują się Pary Młode przy wyborze dekoracji na salę weselną czy do kościoła. Dobierając dodatkowe elementy, które doskonale dopełniają imprezę i podkreślają motyw przewodni uroczystości, cena będzie rosnąć. Są to np. latarnie, świeczniki + świeczki, tkaniny ozdobne, i tasiemki- prawda jest taka, że często dekorator posiada już na stanie dużo dekoracji, jednak niektóre robione są ręcznie lub kupowane typowo pod zlecenie Pary Młodej w wybranym stylu i kolorze. Modne dywany do kościoła, podświetlane napisy, tabliczki i banery to wszystko generuje dodatkowe koszty.

 

Klaudia Krzyżaniak ile kosztują dekoracje ile kosztują dekoracje na ślub Ile kosztują dekoracje na ślub i co wpływa na wysokość ceny dekoracji weselnych 6 2 1024x683

Czas pracy pracowni dekoratorskiej

Całościowa cena za usługę wykonania dekoracji to również czas poświęcony przez dekoratora na wykonanie ozdób, który liczony jest od momentu zakupu kwiatów, po które często trzeba pojechać do hurtowni lub na giełdę, po ich obróbkę, oczyszczenie, aż do momentu tworzenia kompozycji, a przy większej ilości może to pochłonąć naprawdę sporo czasu.

Najważniejsze jest jednak to, że większość pracownii dekoratorskich posiada elastyczne rozwiązania i do każdego klienta podchodzi indywidualnie, więc korzystając z usług profesjonalisty, otrzymacie to co  oczekujecie.

 

Klaudia Krzyżaniak

Pracownia Dekoratorska Chojnice